instagram hesabını önerilenlerden kaldırma

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma yolunu merak eden pek çok kullanıcı bulunmaktadır. Bu hususta önerilenlere çıkmamayı anlatacağız. İnstagram’daki hesabını önerilenlerden kaldırmak talip bir bireyin bu yolla bir tutum sergilemesinin pek çok sebebi bulunuyor. Bu sebeplerden birisi Instagram hesabının şimdilik hazır olmaması. Bazı kullanıcılar Instagram hesabını hazırlamak ve daha büyük kitleye ulaşmak için ilk olarak hesabı düzenlemek ister ve birtakım deneyler yapar. Bu deneyler neticesinde birkaç paylaşım yapan kullanıcı hesabın nitelikli bir şekilde büyümesi namına Instagram hesabını önerilenlere almayı hedefleyebilir.

 

 

Instagram hesabını saklamak talip bir bireyin bunu yapmasının bir diğer sebebi hesabının hususi olması. Bu dahi kullanıcının değişik kullanıcılar yönünden takip edilmemesini gerçekleştiren bir vaziyet olarak karşımıza geliyor. Bunun beraberinde birtakım büyük sayfalar seçkin kullananlara seslenmek için sadece çağrı aracılığıyla çalışabilir yahut o sayfanın daha esrarengiz gözükmesi için bu türlü bir yola başvurmuş olur. Bu dahi birtakım büyük sayfaların tercih ettiği yollar arasında yer almakta.

 

 

 

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma yolu

 

 

 

Instagram hesabını saklamak talip bir bireyin yapması gereken ilk şey Instagram uygulamasına girmek ve ardından Instagram hesabına giriş uygulamak. Hesaba giriş yapan bir kullanıcı derhal profiline girmeli. Profiline girdikten sonra ayarlara geçiş yapmalı. Ayarlara giren kullanıcı burada pekçok menü ile karşılaşıyor olmakta. Kullanıcının kullanmak istediği opsiyon “Profili Düzenle” menüsü üstünde yer almakta. Bu menü üstünde alt kısımda “Benzer Hesap Önerileri” opsiyonu bulunuyor. Bu seçeneğin tikini kaldıran kullanıcı bundan sonra tavsiye edilen hesaplar arasında görünmüyor.

 

 

 

Instagram hesabını önerilenlerden kaldırma o hesabın bundan sonra diğer kullanıcılar yönünden kolayca bulunanamasını, yani o hesabın keşfedilememesini sağlayacak. Bu dahi hesabın etkileşiminde mühim bir düşüş ortaya getirebilir. Instagram hesabının büyümesinde mühim bir rol oynayan hesap önerisi sistemi, büyük sayfaların ve etkileşimi yüksek olan sayfaların daha çok ön planda görünmesinde tesirli oluyor. Bundan ötürü kullanıcıların bu sistemden en iyi şekilde yararlanması en doğru karar olacaktır. Yine de sosyal ağ üyesi kendi kararına göre istediği seçimi yapabilir.